Każdy mężczyzna pragnie pochwalić się umięśnioną oraz wspaniale wyrzeźbioną sylwetkę. Do otrzymania tego typu efektu najlepiej jest zastosować odpowiedni trening obwodowy.
Jest to efektywna metoda treningu na tzw. rzeźbę, która może być praktykowana zarówno przez osoby zaawansowane w treningach jak i dopiero rozpoczynające historię z treningiem siłowym. Jeżeli chcemy efektywnie wymodelować naszą sylwetkę, powinniśmy zadbać o systematyczność oraz wysoką intensywność ćwiczeń. Niezbędny będzie więc odpowiedni plan treningowy na rzeźbę, dostosowany do możliwości treningowych naszego organizmu, którego powinniśmy ściśle się trzymać.

Podczas gdy wykonujemy trening obwodowy, powinniśmy wykonywać sporą liczbę powtórzeń w serii, od 12 do 20. Powinno się przetrenować w czasie jednego treningu wszystkie partie mięśniowe, tego typu trening powinien trwać przynajmniej pół godziny oraz mieć miejsce nawet 4 razy w tygodniu, oczywiście koniecznie z którymś dniem wolnym między dobami treningowymi.

Poprawnie skonstruowany plan treningowy na rzeźbę, to przede wszystkim praca z ciężarem swojego ciała, co jest kluczowe dla osób rozpoczynających tę formę treningu. Liczba zarówno powtórzeń w serii, ilość obwodów oraz wielkość przerw nie musi być ściśle przestrzegana. Musimy ćwiczyć uważnie, bowiem trening obwodowy poprzez swoją znaczną intensywność ćwiczeń, może być dość groźny dla niedoświadczonego i powodować nie tylko kontuzje, lecz nawet niebezpieczne dla zdrowia zasłabnięcia.