W momencie, gdy podejmujesz decyzję o wyrzeźbieniu sylwetki pewnie zadajesz sobie pytanie jakiego typu odżywki na masę możesz zastosować, aby przyspieszyć osiągnięcie efektów. Na początku przygody z siłownią najlepiej zastosować odżywki proteinowe w połączeniu z kreatyną oraz witaminami.

W przypadku, gdy nie spożywamy wystarczającej ilości tłustych ryb koniecznie należy zadbać o uzupełnianie drogocennych tłuszczy omega 3. W tym przypadku też z pomocą przyjdą nam odpowiednie suplementy.

Jeżeli z kolei naszym głównym celem jest redukcja, to znaczy pozbycie się zbędnego balastu powinniśmy zwiększyć spożycie pełnowartościowego białka, tu z pomocą przyjdą nam odżywki proteinowe, które można sporządzić bardzo szybko. Są one smaczne, mogą zatem stanowić doskonały dodatek, dzięki któremu przyrządzimy smaczny posiłek czy też deser.

Jeżeli natomiast zależny nam na przyroście mięśni należy wybrać odżywki wspomagające zwiększenie masy mięśniowej. Tutaj trzeba wymienić najpopularniejsze suplementy białkowo – węglowodanowe. Stosuje się je po treningu lub wówczas, kiedy nie ma możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku. Następnym elementem w drodze po idealną sylwetkę jest czas – trzeba mieć na uwadze fakt, iż na pożądane rezultaty należy zaczekać. Jeżeli będziemy postępować zgodnie z założeniami pierwsze zmiany będą zauważalne już w ciągu miesiąca.

Ostatnim elementem sukcesu jest właściwie dobrany trening, który sprawi, że nasze mięśnie staną się większe. W sieci jest dostępnych sporo dobrych planów treningowych gwiazd kulturystyki. Ja ze swojej strony na początek mogę polecić trening obwodowy całego ciała. Daje on zadowalające rezultaty oraz mamy pewność, iż unikniemy niepożądanego przetrenowania.