26 lis Brak komentarzy admin Xplore , ,

Coraz większymi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, oraz co za tym nadchodzi sylwester i noworoczne postanowienia. Część spośród nas decyduje się na podjęcie własnej przygody ze sportem. Idziemy dlatego na siłownię i kupujemy karnet w opcji „3 miesiące w wartości 2” z radością iż będzie to początek dłuższej przygody. Niestety wraz z nadejściem wiosny kluby pustoszeją, i nasze postanowienia przechodzą na nowy rok. Jak przetrwać w praktyce nad sobą?

Słyszałeś kiedyś o treningu obwodowym? Jeśli nie to może być właśnie rozwiązanie dla ciebie. Możesz go realizować na siłowni, a jak brakuje tobie czasu aby się tam wybrać – równie właściwie możesz przejść przez każde zajęcia w domu. Ten trening jest wyjątkowo trudny a z pewnością potrzebne tobie będzie wiele samozaparcia, ale skutki są tego właściwe. Trening obwodowy to prawdziwy plan treningowy, zaplanowany w taki sposób żeby w każdej sesji było najmniej jedno zadanie na wzmocnienie głównych grup mięśniowych. Wymaga on dobrej kondycji oddechowej i siły mięśniowej, ale mogą go robić zarówno amatorzy kiedy oraz zawodowcy.

Kiedy rozpocząć ćwiczenia na siłowni? Dobrym rozwiązaniem na początek jest współpraca z trenerem personalnym. Przedstawi tobie kiedy poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenie jak również ułoży dla ciebie personalny plan treningowy. Dodatkowo uzyskasz także porady żywieniowe i dodatkową motywację – bycie przekonanym tegoż iż ktoś dostrzega w nas potencjał oraz walczy wraz z nami daje naprawdę dużego kopa. Z czasem niezbędna wiedza przyjdzie sama, i ćwiczenia na siłowni stanie się elementem dnia, bez jakiego będziesz czuć niedosyt.