Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu masy mięśniowej powinieneś zastanowić się nad ćwiczeniami fizycznymi. Najlepszym pomysłem jest nabyć karnet na siłownię, aczkolwiek możesz wykonywać ćwiczenia w zaciszu domowym przy użyciu hantli. Niestety sam trening nie zawsze daje oczekiwane rezultaty, wtedy musimy się zainteresować dietą i suplementami dla sportowców. Suple znacząco ułatwiają osiągnięcie zamierzonego planu. Jeżeli nam zależy na czasie powinniśmy znaleźć sklep, który sprzedaje odżywki dla sportowców.

Jeżeli chcemy osiągnąć zwiększenie masy mięśniowej powinniśmy zastanowić się nad tak zwanymi odżywkami na masę. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki konkretnej odżywki, na to czy nie zawiera dużej ilości cukrów.

Chcąc przybrać na wadze, ale nie na tkance tłuszczowej lecz na mięśniowej powinniśmy dostarczyć odpowiednią ilość białka do naszego organizmu. Ogólnie przyjętą liczbą są dwa gramy białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć takiej ilości w postaci produktów spożywczych warto zaopatrzyć się w białko na masę. Najlepiej spożywać je po treningu, ponieważ wówczas jest zwiększona synteza mięśniowa.

Odżywka białkowa stanowi doskonałe uzupełnienie odżywiania sportowca, gdyż jest łatwa w przygotowaniu oraz ma dobry smak przez co wzbogaca smak każdego posiłku. Możemy ją dodawać do płatków owsianych, jako polewę do omletów oraz do ryży i kaszy na słodko.

Suplementy diety, a w szczególności odżywki białkowe, stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które nie mają czasu oraz warunków na właściwe dopilnowanie diety. Dodać należy, iż są to jedne z tańszych źródeł pełnowartościowego białka.