8 lip Brak komentarzy admin Xplore , ,

Jesteś osobą prowadzącą aktywny tryb życia? Dopiero co zacząłeś treningi, ale siłownia to już Twój drugi dom, Twoje posiłki mają składniki wyliczone co do grama a planowanie dnia zaczynasz od ustalenia o której godzinie idziesz na trening? A może jesteś amatorem, dla którego dotychczas sport był obcym słowem i dopiero planujesz swoje pierwsze kroki? Jeżeli tak, ten krótki tekst na temat sprzętu sportowego może Cię zainteresować! Niezależnie od poziomu na jakim się znajdujesz, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma sprzęt z jakiego korzystasz w trakcie treningu. Początkujący często uznają to za niepotrzebną fanaberię i dochodzą do wniosku, że sprzęt nie jest aż tak ważny. Jednak niezależnie od tego czy trenują bieganie, fitness czy wspinaczkę, po dość krótkim czasie odkrywają, że sprzęt wysokiej jakości, nie tylko znacząco wpływa na komfort w trakcie treningu, ale też potrafi pomóc nam w poprawieniu naszych dotychczasowych osiągów. 

Jest to kwestia, która dla bardziej doświadczonych zawodników nie jest tajemnicą i ich domy często są wręcz wypełnione sprzętem i ubraniami sportowymi. Podejście takie, choć niezwykle profesjonalne i pozwalające na dostosowywanie swojego ubioru do aktualnych warunków czy rodzaju planowanego treningu ma jedną podstawową wadę, mianowicie pociąga za sobą ogromne nakłady finansowe. Jeżeli twoją pasją jest siłownia czy fitness wtedy twoje wydatki ograniczają się głównie do ubioru i ewentualnie dodatków typu rękawiczki, odżywki czy shakery, jednak jeżeli trenujesz przykładowo jazdę na nartach desce czy wspinaczkę, wtedy ilość sprzętu z jakiego będziesz korzystał, potrafi czasem zająć cały pokój i być warta nawet kilkadziesiąt tysięcy! Kwota ta może odstraszać od tego typu aktywności, ponieważ obawiamy się, że nie będziemy w stanie w pełni cieszyć się taką dyscypliną, jeżeli nie zainwestujemy w nią odpowiednio dużo, a przecież nie każdy może sobie na to pozwolić. 

Jaka jest więc rada dla początkujących? po pierwsze, pamiętaj że chytry traci dwa razy! czasem jest lepiej wydać na jakąś rzecz o 100 czy 200 złotych więcej, niż musieć kupować nową po roku. Po drugie, z pewnością na samym początku nie będziesz potrzebował takiej ilości sprzętu jaką dysponują Twoi bardziej zaawansowani koledzy, nie ma też potrzeby żebyś kupował to wszystko na raz, często jest to proces trwający wiele lat, podczas których gromadzisz swój zestaw korzystając z przecen, promocji czy wyprzedaży. Po trzecie, nie bój się sprzętu używanego. Często możesz trafić na okazję kupienia firmowej rzeczy w dobrym stanie za niewielkie pieniądze. W tym wypadku jednak, warto jest umówić się ze sprzedającym na wcześniejsze obejrzenie sprzętu, w ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek jak wady czy defekty których na zdjęciach nie widzieliśmy. Po czwarte, korzystaj z internetowych wersji znanych sklepów, dostawa często jest wyjątkowo tania a na jednej stronie możesz zamówić ubrania na fitness, sprzęty w jakie powinna być wyposażona siłownia czy przyrządy do asekuracji w trakcie wspinaczki. 

Pamiętaj, sport ma dawać ci przede wszystkim przyjemność i satysfakcję, łatwiej ją uzyskać kiedy nie musisz skupiać się na ograniczeniach swojego ubioru a na pokonywaniu własnych barier.