Pośród wielu osób systematycznie odwiedzających siłownie jest bardzo wielu klientów hurtowni z odżywkami. W takim miejscu kulturyści szukają wsparcia w treningu, wielu życzy sobie ponadto za pośrednictwem suplementacji wzmocnić rezultaty podejmowanego starania. Na temat tego rodzaju wspomagania nierzadko czyta się nieprzyjemne komentarze.

Powinno się jednak zauważyć, że sklepy z suplementami nie nie sprzedają produktów nielegalnych. Można tam, natomiast, znaleźć produkty przebadane i bezpieczne. Preparaty, dzięki którym z lepszymi wynikami pracuje się nad własną masą. Prawdą jest również to, że rozbudowanie tkanki mięśniowej wymaga ścisłej diety, wzbogaconej odżywkami. Jeżeli zaniedba się te ważne elementy, wówczas nawet wielogodzinne wylewanie siódmych potów na siłowni na niewiele się zda. W ofercie opisanych wyżej sklepów z suplementami są, między innymi, produkty stymulujące wydzielanie hormonu wzrostu. Zapewniają one istotną pomoc w rozbudowywaniu masy mięśniowej. Zawsze trzeba jednak zwracać uwagę na producenta, zwłaszcza jeżeli zakupy robi się przez Internet. Lepiej zapłacić więcej, ale mieć pewność dotyczące jakości odżywki.

Profesjonalne sklepy z odżywkami gwarantują natomiast produkty wysokogatunkowe. Są to certyfikowane środki o sprawdzonym składzie. Można po nie sięgać bez przeszkód, jednak oczywiście zawsze wskazana jest rozwaga. Przede wszystkim konieczne jest by dostosować się do producenta, instruktora, a nawet lekarza. Praca nad masą to wyzwanie, które odpowiednio poprowadzone może przynieść mnóstwo sukcesów i wiele satysfakcji. Nie powinno się jednak bagatelizować zdrowia. A wszystkie symptomy ostrzegawcze traktować poważnie.