Każdego dnia podczas wykonywania rozmaitych prac domowych wykonujemy ćwiczenia, jednak w celu efektywnej poprawy wyglądu sylwetki, warto zacząć treningi w domu i nie będzie nam potrzebny żaden sprzęt. Ćwiczenie tego rodzaju pozwoli nam poprawić formę, a jednocześnie nie obciąża zbytnio stawów, dodatkowym plusem jest redukcja wagi i pozbycie się zbędnego tłuszczu. Przed rozpoczęciem każdego treningu, trzeba koniecznie zadbać o właściwe rozgrzanie całego ciała, aby przygotować wszystkie mięśnie na czekający je wzmożony wysiłek.

Wiele osób chce mieć pięknie wymodelowane ciało, jednakże aby osiągnąć ten cel potrzebny jest odpowiedni plan treningowy na rzeźbę 3 dniowy. Postępowanie według kilki podstawowych zasad doprowadzi do osiągnięcia pożądanych rezultatów, istotna dla nas jest ilość serii i powtórzeń danych ćwiczeń. Nie możemy pozwolić sobie na zbyt długi odpoczynek między ćwiczeniami i seriami, bowiem trening musi być intensywny. Takich treningów mogą podejmować się wszyscy niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Plan treningowy na rzeźbę 3 dniowy wygląda następująco: dzień pierwszy to ćwiczenia nóg, barków i brzucha, dzień drugi to ćwiczenia na klatkę piersiową, następnie serie: ćwiczenia na triceps i ćwiczenia na biceps, natomiast dzień trzeci to ćwiczenia na mięśnie grzbietu. Musimy jednak mieć na uwadze, że oczekiwany rezultat osiągniemy, gdy rozpoczniemy stosowanie specjalnej diety, dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże nam stworzyć odpowiedni dla nas sposób odżywiania się. Po zakończonym treningu należy pamiętać o ćwiczeniach rozciągających, jest to konieczne aby następnego dnia bezboleśnie i bez żadnych przeszkód przystąpić do nowych serii ćwiczeń.